Start >> GOK Biały Dunajec

"Złoty Zbyrcok" dla grupy śpiewaczej z zespołu Biolodunajcanie

Żeńska grupa śpiewacza z zespołu Biołodunajcanie z kolejną nagrodą! Po zdobyciu I miejsca w XXXVI edycji „Muzykowania na Duchową Nutę” w Czarnym Dunajcu, dziewczęta wyśpiewały "Złoty Polaniorski Zbyrcok" na  XXVIII Przednówku w Polanach . Składamy Wam serdeczne gratulacje!

"Na spólstwiy" - zespołowe sprzątanie nasyk dziedzin

Mówi się, że „wiedzą sąsiedzi, jak kto siedzi”, ale w dzisiejszym zagonionym świecie coraz trudniej o zażyłość między sąsiadami. „Na spólstwiy” między Poroninem a Białym Dunajcem chcemy to zmienić, rozpoczynając – cykliczne, mamy nadzieję – międzygminne spotkania.

Na pierwszy ogień (dosłownie – bo zejdziemy się na koniec przy watrze) pójdą Biołodunajcanie i Zespół Regionalny "Zbójnicek" ze Zębu. Spotkamy się w pół drogi, gdzieś koło granicy między gminami Poronin i Biały Dunajec u Tatara, a żeby nie iść po próżnicy, po drodze spróbujemy trochę posprzątać, żeby odnowić i upiększyć tę ziemię i wspólnotę, którą jesteśmy związani .

"Jedni pódom wiyrśkiym, drudzy z dolinecki.
Pozbiyromy syćkiy śmieci do kupecki!"

Wieczór Uwielbienia w Białym Dunajcu

W czwartek, 3 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała w kościele parafialnym w Białym Dunajcu odbędzie się "Wieczór Uwielbienia" - wyjątkowy koncert muzyczny z udziałem białodunajeckiego Chóru "Kanto". Gościnnie wystąpi również Maria Krawczyk Ziółkowska wraz z zespołem "Małe Ważne Sprawy".

Początek koncertu o godz. 19:00. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Zuzanna Pawlikowska z I nagrodą w śpiewie solowym na XVII Konkursie "Papieska Majówka" na Bachledówce

Z wielką radością informujemy, że Zuzanna Pawlikowska z zespołu "Mali Holni" z Sierockiego wyśpiewała I miejsce (w kat. dziecięcej wśród solistów) w XVII Konkursie Góralskiej Pieśni Religijnej "Papieska Majówka" na Bachledówce.

Zuzannie gratulujemy sukcesu, a pani Małgorzacie Waliczek Galicy dziękujemy za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie.

Warsztaty warcabowe dla dzieci i młodzieży

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej gminy na dwudniowe warsztaty gry w warcaby 64 i 100-polowe, które odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu w dniach 25 i 26 maja bieżącego roku. Zajęcia poprowadzi  Zbigniew Myszuk - trener uczniowskiego klubu "Roszada Lipno", którego reprezentanci z powodzeniem startują na turniejach finałowych Mistrzostw Polski, Europy czy Świata. W programie warsztatów omówienie reguł gry i technik rozgrywania partii warcabowych (debiuty, gra środkowa, końcówki).

Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Szanowni Państwo przypominamy, że w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Spis ludności realizowany jest na trzy sposoby, pierwszym sposobem jest tak zwany samospis poprzez Internet, jeśli tego nie zrobiliśmy to od 4 maja kontaktują się z Państwem  rachmistrzowie spisowi w celu dokonania spisu jest to druga opcja spisu, oraz trzecią formą spisu  jest wizyta rachmistrza spisowego u mieszkańców, niestety ze względów pandemii opcja ta jest zawieszona do odwołania.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy w godzinach pracy Urzędów.

Wyniki XVIII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Przedstawiamy listę laureatów XVIII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - edycja 2021 organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym i Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu.

Nagrody dla laureatów i wyróżnionych będzie można odbierać od 28 kwietnia w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu (na parterze budynku GOK, ul. Jana Pawła II 363) od pn-pt w godz. 12.00-20.00. Serdecznie zapraszamy.

PROTOKÓŁ I WYNIKI KONKURSU

XVIII Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" rozstrzygnięty!

W dniu 19 kwietnia b.r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu obradowało jury XVIII konkursu plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka". Komisja w składzie Anna Trebunia Wyrostek, Marek Król-Józaga i Janusz Tycner oceniła ponad 200 nadesłanych prac konkursowych wykonanych w następujących technikach: rzeźba, ceramika, rysunek, linoryt, malarstwo na papierze i szkle.

Transmisja na żywo z ogłoszenia wyników w najbliższy piątek, 23 kwietnia o godzinie 17.30 na stronie internetowej Tygodnika Podhalańskiego i na profilu Facebookowym Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu. Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród w konkursie "Wielkanocna Kosołecka 2021"

Informujemy, że przygotowane są już dyplomy i nagrody rzeczowe dla laureatów i wyróżnionych w konkursie na "Wielkanocnom Kosołecke 2021". Odbierać je można w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białym Dunajcu od pn-pt w godz. 12.00-20.00 (tel. 18 207 38 98).

Wyniki konkursu "Wielkanocna Kosołecka 2021" w linku https://bit.ly/3wFv7ph. Składamy gratulacje i podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu.

"Wielkanocna Kosołecka 2021" - wyniki konkursu

W związku z istniejącymi obostrzeniami tegoroczny konkurs na „Wielkanocnom Kosołecke” przybrał nieco inną formułę, bowiem odbywał się on-line. Cel konkursu pozostał jednak ten sam, nadesłano na niego ponad 50 prac. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w konkursie i podtrzymywanie jakże pięknej tradycji przygotowywania koszyka ze święconym.

Protokół z konkursu i zdjęcia dostępne w dalszej części artykułu.

Organizatorzy będą kontaktować się z wszystkimi nagrodzonymi i wyróżnionymi w celu ustalenia terminu i miejsca odbioru dyplomów, nagród i upominków.

Czerwca 2021
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie