Start >> GOK Biały Dunajec

Warsztaty kroju i szycia "Tańcowała igła z nitką"

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach kroju i szycia (I stopnia) pt. " TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ" w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Program kursu będzie  obejmował m.in. naukę kroju i szycia od podstaw (ręcznego oraz maszynowego), dokonywanie przeróbek i poprawek (techniki skracania, zwężania odzieży), opracowywanie własnych form na wymiar. Warsztaty pod kierunkiem instruktorki, mistrza krawieckiego p. Joanny Kotarby zakończone uzyskaniem certyfikatu. Zapisy do 20 lutego 2018 roku. (ilość osób ograniczona, max. 15 osób). Początek zajęć w marcu.

Szczegóły pod nr 509 473 763.

Ferie zimowe w Powiecie Tatrzańskim

Wykaz imprez i wydarzeń organizowanych w okresie ferii zimowych  w Gminach Powiatu Tatrzańskiego (Białym Dunajcu, Bukowinie Tatrzańskiej, Kościelisku i Poroninie).

XXIII Parada Gazdowska w Białym Dunajcu odwołana!

Uprzejmie informujemy, że ze względu na warunki pogodowe i związany z nimi brak możliwości przygotowania bezpiecznej trasy zawodów XXIII Parada Gazdowska w Białym Dunajcu, która miała się odbyć 14 stycznia bieżącego roku zostaje odwołana.

XXIII Parada Gazdowska w Białym Dunajcu - 14.01.2018

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w Białym Dunajcu odbędzie się XXIII Parada Gazdowska. Zapisy uczestników i rozdawanie numerów od godziny 10.00 obok mostu do Gliczarowa Dolnego. O 11.30 przejazd wszystkich zaprzęgów na polanę pod osiedlem Gile, gdzie o 12.00 odbędzie się oceniana przez jury parada gazdowska i kumoterska oraz dyscypliny szybkościowe - skiring, ski-skiring oraz wyścigi kumoterek. Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie.

Mikołajkowe warsztaty pieczenia pierników w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

6 grudnia spotkaliśmy się na Mikołajkowych warsztatach wypiekania pierników. Pod czujnym okiem pań Bożeny Świderskiej-Środy i Moniki Stachowiec dzieci nauczyły się jak przygotowywać ciasto na pierniki, a następnie jak je wykrawać, piec i dekorować. Było słodko, gwarnie i wesoło. Stowarzyszeniu Kobiety Podhala dziękujemy za możliwość skorzystania z kuchni. W tym szczególnym dniu nie zabrakło również upominków dla dzieci. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał paczkę mikołajkową ze słodyczami.

Bombki choinkowe zdobione techniką decoupage

Przedstawiamy relację fotograficzną z warsztatów decopuage, które obywały się w minionym tygodniu w szkołach w Gliczarowie Dolnym i Sierockiem. W trakcie warsztatów dzieci samodzielnie ozdabiały styropianowe bombki techniką decoupage. Warsztaty prowadziła pani Monika Stachowiec, instruktor zajęć plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu.

Przedświąteczne warsztaty wykonywania OZDÓB I DEKORACJI BOŻONARODZENIOWYCH

W dniach 14 i 16 grudnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbywać się będą przedświąteczne warsztaty wykonywania OZDÓB I DEKORACJI BOŻONARODZENIOWYCH. Godziny rozpoczęcia zajęć na plakacie. Każdy uczestnik pod okiem prowadzącej p. Moniki Stachowiec będzie mógł własnoręcznie wykonać ozdoby, które będą piękną dekoracją stołu wigilijnego i choinki. Serdecznie zapraszamy!.

Warsztaty pieczenia i zdobienia pierników świątecznych

Świąteczny decoupage - warsztaty wykonywania ozdób choinkowych

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na przedświąteczne warsztaty decoupage'u, podczas których techniką serwetkową ozdabiane będą bombki i inne ozdoby choinkowe. Warsztaty odbędą się w dniach 4 i 6 grudnia b.r.  w Szkole Podstawowej  w Sierockiem oraz 7 i 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym. Zajęcia poprowadzi pani Monika Stachowiec. Godziny rozpoczęcia zajęć na plakatach.

II dzień XVIII Konkursu Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu

Luty 2018